سوالی دارید؟ لطفا با ما به صورت مستقیم، واتس آپ، تلگرام و... با شماره 634299110(34+) تماس بگیرید ویا از طریق چت آنلاین از ما بپرسید|Email us: contact@ireasypay.com
ثبت نام دوره های حسابداری ACCA۱۳۹۸-۶-۲۶ ۰۰:۴۵:۱۲ +۰۰:۰۰

پرداخت هزینه ثبت نام اولیه، حق عضویت سالانه و آزمون‌های ACCA

ACCA انجمن حسابداران خبره و رسمی انگلستان است و هزینه آن شامل دو قسمت هزینه عضویت در انجمن و هزینه خود آزمون هاست. هزینه عضویت در ACCA برابر 79 پوند انگلیس است. آین آزمون به صورت کامپیوتری بوده کسب مدرک ACCA منوط به گذراندن 10 عدد از 14 آزمون کلی و دارا بودن سابقه کار 36 ماهه است که بعضی از آنها به شرط مدرک تحصیلی مشابه مشمول معافیت می شود.

در اقصی نقاط جهان دوره های آموزشی متعددی در حوزه حسابداری، حسابرسی و امور مالی برگزار می شود که بسته به میزان قدمت حسابداری در کشور صادر کننده آن مدرک و همچنین نقشی که آن کشور در مجامع بین المللی ایفا می کند، ارزش و اعتبار یک دوره آموزشی و مدرک آن در سطح بین المللی تعیین می شود. در این راستا انجمن حسابداران خبره و رسمی انگلستان Association of Chartered Certified Accountants که به اختصار ACCA نامیده می شود، با قدمتی بیش از ۱۰۰ سال، دارا بودن ۹۱ دفتر رسمی در جهان، ۱۶۲ هزار عضو و بیش از ۴۲۸ هزار دانشجو از ۱۷۳ کشور، نقشی بسزا در آموزش افراد متخصص و نخبه در این حوزه را داراست و پس ارزیابی مهارت های متخصصین این حوزه، مدارک معتبری را صادر می نماید.

شما پس از پشت سر گذاشتن آزمون ها، در صورتی که به موارد زیر دست یافته باشید به عضویت ACCA درخواهید آمد:
 • قبولی در ۱۰ آزمون از آزمون های ۱۴ گانه
 • تجربه عملی ۳۶ ماهه در حوزه مرتبط
 • داشتن گواهی ماژول اخلاق حرفه ای

هزینه هر یک از آزمون های بخش اول معادل ۷۱ پوند، بخش دوم ۹۰ پوند و بخش سوم ۱۰۴ پوند انگلیس می باشد.

آزمون های بخش Knowledge و Skill در صورتی که مدرک معادل دانشگاهی ارائه شود می توانند شامل معافیت از امتحان شوند. با این حال حتی در صورت موافقت با معافیت توسط ACCA باید هزینه هر آزمون پرداخت شود. قابل ذکر است که هیچ یک از آزمون های بخش Professional شامل معافیت نمی شوند. مدارکی که جهت استفاده از این معافیت ها به ACCA ارائه میکنید به نام PER یا Practical Experience Report شناخته شده و برای متقاضیان ایران، مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه های معتبر ، آزمون های بخش یک (آزمون های F1 الی F3) و آزمون F4 از آزمون های بخش دوم را مشمول معافیت می نماید.

لیست تمامی هزینه های واریزی برای هر مرحله و آزمون برای امتحانات ACCA Qualification در صفحه Fees And Charges قابل مشاهده است.
همان طور که گفته شد برای شرکت در آزمون ACCA و دریافت نمره و … قبل از هر چیز شما نیاز به عضویت در این انجمن و ایجاد یک پروفایل در وب سایت ACCA دارید که اصطلاحا ACCA Application نامیده می شود. راهنمای ایجاد پروفایل که شامل ۹ مرحله است را می توانید از طریق فرم راهنمای ایجاد پروفایل بیابید.

نکاتی پیرامون محل و نحوه برگزاری امتحان ACCA

  • مراکز بین المللی برگزاری آزمون کامپیوتری (CBE) و کاغذی، (شامل مراکز معتبر در ایران) در بخش CBE Center List در دسترس هستند.
  • تمامی اطلاعات مرتبط با آزمون های کامپیوتری شامل اینکه از بین آزمونها کدام یک کامپیوتری انجام میپذیرند و آزمون های آمادگی و … را در می توانید در صفحه Go CBE مشاهده و مطالعه نمایید.
  • اطلاعات مربوط مدت زمان هر آزمون، تعداد سوالات و… با جزئیات کامل در قسمت Exam Format همچنین جهت دریافت منابع مطالعاتی آزمون ها به قسمت Exam Resource مراجعه کنید.
  • شما در یک دوره سه ماهه آزمون تنها مجاز به انتخاب چهار آزمون از حداکثر هشت آزمون مجاز در یک سال تقویمی خواهید بود.
  • از زمان ایجاد پروفایل تا پرداخت هزینه آن، ۴ هفته فرصت دارید. پس از جهت ثبت نام لازم است دوباره اقدام به ایجاد پروفایل نمایید.

همین الان با کارشناسان ما  تماس بگیرید

در هر ساعت از شبانه روز از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهرمند شوید 

فرم تماس با ما

 • شماره همراه خود را جهت تماس کارشناسان ما وارد کنید
 • لطفاایمیل خود را وارد کنید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آدرس دفتر بارسلونا:

BNUMERO 43, PISO BA, PUERTA 2,

BARCELONETA CALLE PESCADORES

BARCELONA, SPAIN 

تلفن تماس:

0034634299110

ایمیل:

[email protected]